MEYEM

MEYEM Mesleki Yeterlilik Ve Belgelendirme Merkezi Ltd. Şti, işgücü piyasasındaki çalışanların bilgi, beceri ve yetkinliklerinin, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yayınlanan ulusal yeterliliklere uygunluğunu, ISO/IEC 17024:2012 standardına göre ölçmek ve belgelendirmek amacı ile kurulmuştur. 

MEYEM, İnşaat sektöründe Çok Tehlikeli işler kapsamında yer alan yeterliliklerden 10 farklı alanda yayınlanmış mesleki yeterlilikte yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olabilmek amacı ile bir yılı aşkın süredir TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre prosedürlerini oluşturmaktadır. 

MEYEM sınav ve belgelendirme hizmetlerinin, yetkin ve tarafsız olarak yürütülmesini sağlamak amacı ile detaylı araştırmalar yaparak hizmetlerini düzenlediği gibi önümüzdeki dönemlerde hizmet kalitesini artırmak amacıyla Ar&Ge çalışmalarını devam ettirmektedir.

MEYEM; belgelendirilmiş kişiler, işverenler, tüketiciler, resmi makamlar ve sivil toplum temsilcilerinin katılımı ile belgelendirme faaliyetleri için güven telkin eden, organizasyonel bir yapı oluşturmuştur.

MEYEM; tarafsızlık, yeterlilik, şeffaflık, gizlilik ve şikâyetlere cevap verme hususlarında, kamuya güven telkin etmeyi amaçlamaktadır.